اعتراف تلخ شهریار مغانلو در مورد سپاهان و پرسپولیس ، پیشنهاد خوبی داشتم اما...

به گزارش وبلاگ فروشندگان، شهریار مغانلو، آقای گل فصل گذشته اعتقاد دارد تیم های ایرانی هیچ شانسی برای قهرمانی در آسیا ندارند.

اعتراف تلخ شهریار مغانلو در مورد سپاهان و پرسپولیس ، پیشنهاد خوبی داشتم اما...

امیرحسین اعظمی: شهریار مغانلو فصل گذشته یکی از بازیکنان تأثیرگذار سپاهان بود که در نهایت توانست عنوان آقای گلی را هم به دست بیاورد. با این حال، او مثل دیگر بازیکنان سپاهان در راه رسیدن به قهرمانی لیگ برتر ناکام ماند. فصل تازه لیگ برتر یک فرصت تازه برای تیم پرقدرت سپاهان است تا شاگردان ژوزه مورایس بتوانند طلسم چند سال قهرمان نشدن در لیگ برتر را بشنمایند. با این حال، مغانلو تأکید می نماید که هیچ تیمی نمی تواند از حالا ادعای قهرمان شدن داشته باشد. مغانلو در گفت وگو با وبلاگ فروشندگان ورزشی به سؤالات پاسخ می دهد.

بازی با تراکتور چطور بود؟ فکر می کردی 3گل به این تیم بزنید؟

بازی سختی بود، همواره بازی اول سختی های خاص خودش را دارد ولی ما در زمین خودمان بازی می کردیم و باید 3امتیاز را می گرفتیم. خدا را شکر که گام اول را محکم برداشتیم و باید از حمایت طرفداران هم تشکر کنم. تراکتور هم تیم خوبی است و خوردن 3گل باعث نمی گردد که بگوییم آنها تیم ضعیفی هستند. به هر حال، در آغاز لیگ ممکن است هر تیمی با این شرایط روبرو گردد ولی ما تیم پرقدرت و پرمهره ای را شکست دادیم.

لیگ سال جاری را هم با گل آغاز کردی و به نظر می رسد سال جاری هم دنبال آقای گلی هستی؟

موفقیت و برد تیم از هر چیزی مهم تر است و خیلی زود است در خصوص آقای گلی صحبت کنم. تازه هفته اول را پشت سر گذاشتیم و 29بازی دیگر به جای مانده است. هر بازی یک داستان فرق دارد و باید قوی تر از بازی گذشته جلو برویم.

فکر می کنی بیشتر از پارسال گل بزنی؟

تمام هدف من این است که به تیم یاری کنم ولی در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست. امیدوارم برترین عملکرد را داشته باشم و با گل زدنم به سپاهان یاری کنم.

سال جاری با حرف و حدیث های زیادی در سپاهان ماندی و شایعات در خصوص تو خیلی زیاد بود. واقعا قصد جدایی از سپاهان را داشتی؟

صحبت ها و شایعات زیاد بود و رسانه ها بیشتر از خودم از پیشنهادهایم اطلاع داشتند. من به علت عملکردم در سپاهان چند پیشنهاد خوب داشتم ولی درنهایت تصمیم به ماندن گرفتم. زیاد هم دوست ندارم در خصوص گذشته صحبت کنم، الان بازیکن سپاهانم و مطمئن هستم که فصل خوبی را رقم خواهیم زد.

فکر نمی کنی اگر دوباره به خارج از ایران می رفتی، برای تو بهتر بود؟

من پیشنهاد خوب خارجی هم داشتم ولی در نهایت تصمیم به ماندن گرفتم. حالا هم کوشش می کنم برترین عملکرد را داشته باشم.

به نظر تو سپاهان قوی تر از فصل گذشته است؟

ما تیم خوب و سرحالی داریم و می خواهیم بهتر از سال قبل باشیم. بازیکنان خوبی در تیم هستند که تعدادی از آنها به تازگی به سپاهان آمده اند و البته احتیاج به زمان دارند تا خودشان را نشان دهند. سال جاری می توانیم قوی تر از پارسال باشیم.

چقدر احتمال می دهی قهرمان شوید؟

هیچ مربی یا بازیکنی نمی تواند قول قهرمانی بدهد. ما باید سخت کوشش کنیم و در زمین مسابقه نشان دهیم که لیاقت قهرمان شدن را داریم. صحبت در خصوص قهرمانی زود است، هیچ کس از حالا نمی تواند ادعای قهرمان شدن داشته باشد، ما همه چیز را باید در زمین مسابقه نشان دهیم.

سال جاری سپاهان در خط حمله زیاد بازیکن دارد، این موضوع تیم را دچار مشکل نمی نماید؟

مسئول فنی تیم آقای مورایس است. او تشخیص می دهد چه بازیکنانی جذب شوند و چه نفراتی بازی نمایند.

فکر می کردی در فصل گذشته قهرمانی را از دست بدهید؟

حرف زدن در خصوص فصل قبل چیزی را تغییر نمی دهد. ما باید از اتفاقات فصل گذشته درس بگیریم و سال جاری کمترین اشتباه را داشته باشیم تا درنهایت قهرمان شویم. امیدوارم در انتها فصل دل طرفداران و مردم اصفهان را شاد کنیم.

در خصوص دربی اصفهان چه صحبتی داری؟

همه بازی ها سخت است و قطعا ذوب آهن هم کوشش می نماید تا در این بازی نتیجه بگیرد. با این حال ما هدفی جز برد نداریم چون امتیازهای بازی های ابتدایی برایمان بسیار مهم است. ما اگر قهرمانی می خواهیم، در هر بازی محکوم به برد هستیم.

سال جاری معین سقف بودجه برای باشگاه ها، حرف و حدیث های زیادی ایجاد کرد. در این مورد چه صحبتی داری؟

خیلی ها در این مورد حرف زدند و همه چیز تعیین است. بهتر است صحبتی در این زمینه نداشته باشم.

شما سال جاری در لیگ قهرمانان آسیا حاضر هستید. با هزینه ای که تیم های عربی خصوصا عربستان می نمایند، آیا باشگاه های ایرانی می توانند در این تورنمنت قهرمان شوند؟

در این مورد باید صادقانه و منطقی صحبت کنیم. سپاهان و پرسپولیس و کلا تیم های ایرانی شانسی برای قهرمانی در آسیا ندارند و شما می بینید که چه فوتبالیست هایی وارد لیگ عربستان شده اند. ما فقط باید به غیرت ایرانی تکیه کنیم و یکی دو مرحله بالاتر برویم، با این شرایط تیم های ایرانی شانسی برای قهرمانی ندارند چون نمی توانیم با آنها مقابله کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتراف تلخ شهریار مغانلو در مورد سپاهان و پرسپولیس ، پیشنهاد خوبی داشتم اما..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف تلخ شهریار مغانلو در مورد سپاهان و پرسپولیس ، پیشنهاد خوبی داشتم اما..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید