آشنایی ایرانیان با اسلام فرایندی تدریجی داشته است، چگونگی حضور روزبه در میان اصحاب پیامبر(ص)

به گزارش وبلاگ فروشندگان، کتاب آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی نوشته محمد باغستانی کوزه گر به تازگی از سوی انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) منتشر و روانه بازار نشر شده است.

آشنایی ایرانیان با اسلام فرایندی تدریجی داشته است، چگونگی حضور روزبه در میان اصحاب پیامبر(ص)

آشنایی ایرانیان با اسلام و پذیرش آن فرایندی تدریجی داشته و از گذر مراحل و رخدادهای گوناگون و پر شمار تاریخی تحقق یافته است. در این کتاب، از نخستین مرحله آشنایی ایرانیان با اسلام که در عهد نبوی اتفاق افتاده است، برای خواننده تصویرسازی شده است. نویسنده در این اثر کوشیده بر پایه شواهد موجود در قالب ارائه مطالبی دست اول و کمتر اشاره شده به بازسازی ابعاد گوناگون این ارتباط و سیر آن از شروع تا خاتمه عمر پیامبر (ص) بپردازد.

مباحث کتاب در پنج فصل تنظیم شده است. در فصل اول خواننده با پیشینه حضور ایرانیان در جزیره العرب و علل و عوامل آن در یمن که بخش جنوبی عربستان بوده و ارتباط میان دو جامعه ایرانی و عربی آشنا می گردد. فصل دوم که عنوان زمینه های ارتباطی ایرانیان پیامبر را به خود گرفته، این ارتباط و زمینه های پیدایش آن را در دوران مکی دعوت نبوی را برای خواننده تصویر سازی نموده است.

نویسنده در فصل سوم به بیان گزارش هایی از چگونگی حضور روزبه ایرانی یا سلمان در میان اصحاب حضرت رسول اکرم (ص) می پردازد که خواننده با فرایند تحول روحی و معنوی آنان آشنا می گردد.

شیوه های ارتباط گیری پیامبر با بخشی از جامعه ایرانی و آثار آن در گروه های امیران منطقه ها مرزی وابسته به دولت ساسانی در بحرین و عمان از جمله مطالب فصل چهارم کتاب است و در فصل خاتمهی کوشش شده تا رشد شخصیت ممتاز ایمانی و اسلامی سلمان در پرتو تربیت های حضرت رسول اکرم (ص) و تأثیر او بر جریان دولت و دعوت اسلامی برای خواننده ایرانی به تصویر کشیده گردد و در قالب پیوست متن نامه های پیامبر به امیران و والیان وابسته به ایران و عربستان آمده است.

کتاب آشنایی ایرانیان با اسلام در عصر نبوی نوشته محمد باغستانی کوزه گر در 168 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت 75 هزار تومان از سوی انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) عرضه شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "آشنایی ایرانیان با اسلام فرایندی تدریجی داشته است، چگونگی حضور روزبه در میان اصحاب پیامبر(ص)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی ایرانیان با اسلام فرایندی تدریجی داشته است، چگونگی حضور روزبه در میان اصحاب پیامبر(ص)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید