هوای پاک و بدون ویروس رابا سامع تجربه کن

به گزارش وبلاگ فروشندگان، کرونا از اسفند سال 98 زندگی همه ما را دگرگون نموده است و دغدغه های فراوانی به فرایند زندگی روزمره مان افزوده است.

هوای پاک و بدون ویروس رابا سامع تجربه کن

در این بین هر بار خبرهای متفاوتی از تحقیقات و پژوهش ها به گوش می رسد که ممکن است مدتی بعد تغییر نموده یا اصلاح شود اما چیزی که تا به امروز مسلم و قطعی است این است که ویروس از طریق ذرات آلوده ای که هنگام سرفه، عطسه و صحبت افراد به بیرون پرتاب می شود می تواند تا مدتی در هوا بماند و باعث آلودگی در محیط های بسته و در نتیجه انتقال بیماری به افراد مختلف بشود.

شرکت صنایع الکترونیک سامع با توجه به این موضوع دستگاهی مجهز به لامپ تابنده پرتوی فرا بنفش (UV-C) فراوری نموده است که می تواند هوایی که در محیط های بسته جریان دارد را ضدعفونی کند و ویروس ها، قارچ ها و باکتری های موجود در هوا را از بین ببرد.

این سیستم تا پیش از این در اتاق های عمل بیمارستان ها به کار می رفته اما شرکت صنایع الکترونیک سامع با تغییراتی که در نحوه ساخت آن ایجاد نموده توانسته آن را برای محیط های بسته مثل مراکز درمانی و دفاتر اداری، بانک ها و باشگاه های ورزشی و رستوران ها و مراکز تجاری و حتی مترو و وسایل حمل و نقل عمومی قابل استفاده کند.

شرکت صنایع الکترونیک سامع از سال 82 در زمینه طراحی و فراوری تجهیزات الکترونیکی و هوشمندسازی ترافیک فعالیت نموده و اولین فراوری کننده ایرانی در این حوزه به حساب می آید که اکنون بیش از 70درصد سهم بازار کشور در این حوزه را در اختیار دارد.

محصولات این شرکت اکنون به تمام استان های ایران عرضه و به کشور های همسایه هم صادر شده است.

سامع عباسی مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک سامع می گوید : با توجه به احتیاج تازه ای که با فراگیری ویروس کووید 19 در جامعه ایجاد شد تصمیم گرفتیم در حیطه کاری خودمان گره ای از مسائل ایجاد شده، باز کنیم.

دستگاه ضدعفونی کننده هوا چطور کار می نماید؟

دستگاه تابنده پرتوهای فرابنفش، قوی ترین و موثرترین وسیله برای از بین بردن ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و کنترل عفونت های بیمارستانی است.

برخلاف اغلب ضدعفونی کننده ها، اشعه فرابنفش، میکروارگانیسم ها را از طریق اثر متقابل شیمیایی غیرفعال نمی نماید بلکه آنها را از طریق جذب نور توسط خودشان بی اثر نموده و باعث واکنش فتوشیمیایی می شود.

اشعه مذکور، مواد مولکولی ضروری برای عامل سلولی را تغییر می دهد و چون اشعه فرابنفش در دیواره سلولی میکروارگانیسم ها نفوذ می نماید، اسیدهای نوکلئیک و دیگر مواد سلولی حیاتی از طریق آن، تحت تاثیر قرار می گیرند.

در نتیجه سلول هایی که در معرض این پرتوها قرار گرفته اند صدمه دیده و نابود می شوند. در دستگاه ضدعفونی کننده هوا سه بخش مهم وجود دارد که کیفیت عملکرد ویروس زدایی به آنها بستگی دارد. این سه بخش عبارتند از:

کربن فعال (Active): این فیلتر توانایی جذب بوهای نامطبوع و بیش از 3000 نوع از ترکیبات مضر گازی را داشته و نقش مهمی در جذب عوامل شیمیایی دارد.

فیلتر هپا (HEPA): قابلیت جذب انواع باکتری ها، ویروس ها و ذرات گرد و خاک معلق در هوا تا قطر 3/0 میکرون را دارد و تقریبا تمام ذرات معلق از هوایی که تنفس می شود، را تصفیه می نماید. فیلتر هپا از قوی ترین و موثرترین فیلترهای موجود در دستگاه هواست و تقریبا بیش از 97/99 درصد از ذرات آلاینده معلق در هوا را از بین می برد.

لامپ فرابنفش (UVC): در دستگاه تصفیه هوا، با تابش اشعه فرابنفش با خاصیت ضدعفونی کنندگی بالا از بین برنده میکرو ارگانیسم های موجود در هوا نظیر باکتری ها، ویروس ها و قارچ هاست. لامپ فرابنفش با تابش در فرکانس خاصی باعث شکسته شدن آران ای ویروس کرونا و در سایر موارد موجب نابودی دی ان ای باکتری ها شده و در نهایت موجب از بین رفتن آنها می شود.

عملکرد دستگاه ازبین برنده ویروس کرونا

عملکرد دستگاه از بین برنده ویروس کرونا ساخت شرکت سامع به گونه ای است که هوای محیط را پس از گذراندن از فیلتر نانو به داخل مخزن لامپ UVC برده و کلیه باکتری ها و ویروس ها و قارچ های معلق در هوا براثر تابش اشعه پس از گذشت زمان تعیین و محاسبه شده از بین رفته و سپس از فیلترهای هپا و کربن فعال گذشته و به صورت استریل خارج می شود.

پیچیدگی های اداری، مانع فراوری است

مدیرعامل شرکت صنعت الکترونیک سامع می گوید: در ابتدای تهیه و فراوری دستگاه ها حمایت های معاونت علمی یاری کرد تا مواد اولیه مورد احتیاج برای ساخت دستگاه را به ایران وارد کنیم اما پس از انجام آزمایش های اولیه و فرا رسیدن زمان دریافت مجوزهای سازمان غذا و دارو، پیچیدگی های کارهای اداری ادامه راستا را بسیار طولانی کرد. فرآیندی که می توانست بسیار سریع تر پیش برود زمان زیادی از ما گرفت و چالش های مختلفی را برایمان به وجود آورد. در صورتی که فرایند کار با سرعت بیشتری پیش می رفت محصول خیلی زودتر و در اوایل شیوع کرونا به بازار عرضه می شد. هدف شرکت ما در ورود به حوزه محصولات صنعتی ضدعفونی کننده هوا و سطوح در دوره همه گیری بیماری کووید-19، یاری به مردم و حل یکی از معضلات مهم در راستا تامین سلامتی آنها بود. با توجه به این که همه محصولات فراوریی شرکت ما معمولا در بازار دولتی عرضه می شده است این رویکرد را داریم که بیشتر به سمت بازار خصوصی برویم و بتوانیم در آن حوزه هم فعال باشیم و محصولات متنوع الکترونیک ارائه دهیم.

مزیت های دستگاه های تسویه کننده هوا از کووید- 19 شرکت سامع

 1. امنیت و آرامش روانی

  وجود هوای استریل شده و تمیز در محیط های بسته و مسقف باعث ایجاد امنیت روانی افراد و همچنین عملکرد بهتر سیستم تنفسی و پیرو آن عملکرد بهتر سیستم مغزی و عصبی در انسان می شود.

  2. بی خطر بودن برای تنفس

  این دستگاه برخلاف بسیاری از نمونه های مشابه، گاز ازن فراوری نمی نماید و هیچ خطری برای تنفس افراد ندارد، ضمن این که بو و ذرات موجود در هوای محیط را هم از بین می برد.

  3. قیمت رقابتی در مقایسه با محصولات خارجی

  قیمت دستگاه 25 تا 30 درصد نمونه های خارجی است و قابلیت ساخت آن با ابعاد تعیین براساس احتیاج سفارش دهنده وجود دارد.

  4. کم مصرف بودن

  میزان برق مصرفی دستگاه همانند یک لامپ 100 وات است.

  5. قابلیت حمل و نقل آسان

  این دستگاه پرتابل بوده و در مکان های مختلف قابلیت جابه جایی آسان دارد.

  6. سهولت کار با دستگاه

  کارکردن با این دستگاه بسیار آسان است زیرا دقیقا مشابه یک کولر است که کنترل از راه دور دارد و می شود آن را روشن و خاموش کرد و در سرعت های تند، متوسط و کند قرار داد.

راه های ارتباط با شرکت صنعت الکترونیک سامع:

سایت: www.sei-tech.ir

اینستاگرام: uvc.sanitizer.system

تلفن: 02146891006

آدرس: تهران - کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج - شهرک صنعتی زاگرس - خیابان زاگرس -پلاک 26

مریم ملی - نشان ایرانی 2 / روزنامه وبلاگ فروشندگان

منبع: جام جم آنلاین

به "هوای پاک و بدون ویروس رابا سامع تجربه کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای پاک و بدون ویروس رابا سامع تجربه کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید