ورود سامانه بارشی بحران آفرین به ایران

به گزارش وبلاگ فروشندگان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی بحران آفرین به کشور خبر داد و به مسئولان در این زمینه هشدار داد.

ورود سامانه بارشی بحران آفرین به ایران

به گزارش وبلاگ فروشندگان از تسنیم، صادق ضیائیان با اشاره به آغاز بارش برف در شمالغرب کشور، اظهار کرد: انتظار داریم بارش برف در مناطق شمالغرب کشور از جمله استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بخش هایی از کردستان، زنجان و همچنین اردبیل، ادامه داشته باشد.وی بیان این که ارتفاع برف در این مناطق به 40 سانتی متر و بیشتر از این مقدار نیز می رسد، افزود: برای روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه نیز بارش را در نیمه غربی و نوار شمالی کشور خواهیم داشت. همچنین در استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، نوار غربی اصفهان، شمال غرب فارس، شمال بوشهر، کرمانشاه، کردستان، غرب مازندران، گیلان و همچنین تهران، البرز، قزوین و زنجان، بارش های خوبی انتظار می رود.

وی یادآور شد: از شنبه و یکشنبه، بارش در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و همچنین لرستان با شدت بیشتری ادامه پیدا می کند. احتمال وقوع سیلاب در این استان ها نیز وجود دارد؛ بنابراین باید تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود و هموطنان نیز از سفرها و ترددهای جاده ای غیرضروری در این مدت پرهیز کنند و از مسیل ها و رودخانه ها فاصله بگیرند و خود را در معرض خطر قرار ندهند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل از نظر بارش برف و در جنوب غرب از نظر بارش باران، مناطق بحرانی در این مدت خواهند بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "ورود سامانه بارشی بحران آفرین به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی بحران آفرین به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید